Edukacja szkolna a prowadzenie firmy - Mateusz Ferfecki

Wiele osób uważa, że z powodu pracy lub prowadzenia własnej firmy, zaniedbuje się obowiązki szkolne, co wpływa na późniejsze wyniki.

Jak jest w moim przypadku?

W zeszłym semestrze miałem 100% frekwencji… Tak, to nie jest żart 😂😂
Pomimo dziesiątek zleceń, spotkań i setek godzin pracy, nie opuściłem żadnej lekcji w szkole…

Ostatnio już kilkakrotnie dostałem gratulacje od osoby, która na początku podchodziła bardzo negatywnie przez to, że robię coś poza szkołą. Jednak dla mnie łączenie tego jest po prostu naturalne…

Tydzień temu rozmawiałem z młodym chłopakiem, który z powodu pracy, całkowicie zawalił edukację i musiał przenieść się do innej szkoły…

Poniekąd to rozumiem, ponieważ wiem jak bardzo to jest czasami trudne, zwłaszcza jeżeli nauczyciele mają zupełnie inne przekonania, ale czy całkowite porzucenie edukacji na etapie szkoły średniej jest dobre?

Przyznaję… kiedyś sam o tym myślałem!
Jednak z perspektywy czasu jestem zadowolony, że nie podjąłem innej decyzji i zdecydowałem się przejść drogą edukacji szkolnej. Zostało mi już tylko kilka ostatnich miesięcy.

Teraz już wiem ile mnie to nauczyło. Nie mam tutaj na myśli teoretycznej wiedzy, której nigdy się nie wykorzystuje, tylko umiejętności planowania, zarządzania czasem i punktualności.

Jak widać na moim przykładzie, szkoła wcale nie musi wykluczać rozwijania się także na innych płaszczyznach…

A Ty jakie masz przemyślenia w tym temacie?