Podsumowanie działań biznesowych w 2019 roku | Mateusz Ferfecki

Rok 2019 dobiega końca, więc pora na małe podsumowanie tego okresu.

Co działo się u mnie?

Był to na pewno rok przełomowy. W kwietniu zakończyłem edukację szkolną w technikum, a w maju zdałem maturę, więc dopiero wtedy tak naprawdę mogłem się skupić w pełni na działaniu. Właśnie dlatego w tym roku nastąpił największy rozwój mojej firmy. Zaszło kilka zmian personalnych, więc pojawiło się kilka nowych osób.

W połowie roku wynająłem pierwszy lokal firmowy, dzięki któremu otworzyłem sklepik z akcesoriami telefonicznymi, sprzedawanymi na miejscu, a następnie agencję filmową. Lokal działał przez prawie pół roku, a w grudniu został zmieniony na nowe biuro, w znacznie wyższym standardzie. W 2019 roku uczestniczyłem w różnych projektach przedsiębiorczych, spotkaniach networkingowych, a nawet miałem okazje występować przed publicznością.

W międzyczasie zaszło też wiele zmian w kwestiach motoryzacyjnych, ponieważ zezłomowałem mój poprzedni samochód i kupiłem 2 nowe (pierwszego musiałem się szybko pozbyć ze względu na ukryte usterki), więc było z tym trochę… „zabawy”. Oczywiście nie obeszło się bez większych problemów, wyzwań, zarówno fizycznych, jak i psychicznych, rozterek, załamań i przede wszystkim ogromnej ilości stresu, o którym ludzie patrzący z zewnątrz, często nie mają nawet pojęcia…

Wnioski

To, co lubię w takich podsumowaniach i wspominaniu tego co było w danym roku, to zauważanie tego, że kiedy człowiek ciągle się rozwija, może pokonywać coraz większe wyzwania, których jeszcze niedawno nawet by się nie podjął.

Jeszcze na początku tego roku takie działania jak: wynajęcie nieruchomości, zmiana samochodu, zatrudnienie lub zwolnienie pracownika, były dla mnie czymś, czego się obawiałem. Teraz, kiedy przed napisaniem tego posta przeczytałem swoją historię z tego roku, którą spisuję na bieżąco, mogę się tylko uśmiechnąć i iść realizować jeszcze większe przedsięwzięcia w przyszłym roku…

O autorze

W wieku 14 lat rozpocząłem swoją przygodę z działalnością internetową. Prowadziłem wtedy kanał na YouTube. Na jego fundamentach zakładałem własne sklepy internetowe w branży gamingowej. Dzięki tym doświadczeniom nauczyłem się bardzo wielu rzeczy z dziedziny marketingu internetowego, co pozwoliło mi na założenie agencji interaktywnej Matezun. W ciągu kilku lat działania współpracowałem już z ponad 150 firmami z różnych branż.

Nauczyłem się wielu technik i strategii marketingowych, które można wykorzystywać do promocji marki. Dzięki zdobytej wiedzy prowadzę konsultacje i szkolenia indywidualne, w ramach których pomagam przedsiębiorcom rozwiązywać problemy związane z działalnością internetową oraz doradzam w kwestiach strategii marketingowych i budowaniu marki osobistej. Dodatkowo prowadzę również firmę e-commerce sprzedającą akcesoria dla zwierząt domowych.

Poznaj mnie lepiej: Sprawdź moją historię