Podsumowanie 2018 roku i plany na nowy rok | Mateusz Ferfecki

2018 rok dobiega końca – pora na krótkie podsumowanie.

Co działo się w 2018 roku?

Rok 2018 zaczął się od mojego powrotu do nagrywania na Youtube, po bardzo długiej przerwie z 2017 roku. W pierwszych miesiącach miałem trochę przygód związanych z motoryzacją, czyli zdanie egzaminu na prawo jazdy, zakup samochodu, a następnie skasowanie go w kolizji i zakup kolejnego pojazdu.

W 2018 roku bardzo wiele zmieniło się u mnie w sposobie prowadzenia firmy. Na przełomie maja i czerwca, zamykając wszystkie swoje sklepy ze skinami, zakończyłem działalności w branży gamingowej. Niedługo potem założyłem nową firmę i markę pod nazwą MATEZUN oraz poszerzyłem ofertę świadczonych usług w internecie.

Wkrótce powstały moje nowe strony internetowe:

Dużo zmian zaszło także w moich mediach społecznościowych. Na YouTube zacząłem tworzyć filmy, w zdecydowanie lepszej jakości. Bardziej opanowałem Facebook’a i Instagram, gdzie wrzucam coraz więcej różnych treści. Utworzyłem także własne blogi i system newslettera.

W międzyczasie zacząłem uczestniczyć w wielu projektach i spotkaniach biznesowych oraz networkingowych. Miałem także swoje wykłady w Skawinie, na temat przedsiębiorczości. Nawiązałem współpracę z wieloma firmami i zdobyłem dużo nowych klientów. A to wszystko było oczywiście połączone z nauką w technikum.

Dużo się w tym roku zmieniło, a ja bardzo wiele się nauczyłem… Dziękuję wszystkim, którzy w jakiś sposób mnie w tym wspierali, zarówno na co dzień w działalności, w szkole, jak i w internecie. Życzę Wam jak najwięcej sukcesów w 2019 roku. A tym, którzy jeszcze nie wiedzą, co chcą robić w życiu, aby znaleźli w tym czasie swój prawdziwy cel.

Dla mnie rok 2019 będzie czasem przełomowym…

W tym roku zdaję ostatni egzamin zawodowy (technik informatyk), kończę technikum i piszę maturę.

Tak jak wspominałem, na ten rok planuję liczne zmiany w firmie… Po ukończeniu technikum chcę zmaksymalizować swoje działania i wnieść je na wyższy poziom. Przygotowania do największych zmian rozpocząłem już w 2018 roku, ale ich efekty będzie widać dopiero w czerwcu.

Główne cele, zakładają zwiększenie skali działania, ulepszenie jakości usług i poszerzenie oferty. Powstanie także wiele nowych kanałów dotarcia do społeczności (nie tylko w internecie), ale o tym dopiero za jakiś czas.

Będzie się także dużo działo w moich mediach społecznościowych. Zamierzam nagrywać więcej konkretnych filmów i tworzyć dużo ciekawej treści.

Mamy przed sobą kolejne 365 dni… Wykorzystajmy je najlepiej jak potrafimy!

O autorze

W wieku 14 lat rozpocząłem swoją przygodę z działalnością internetową. Prowadziłem wtedy kanał na YouTube. Na jego fundamentach zakładałem własne sklepy internetowe w branży gamingowej. Dzięki tym doświadczeniom nauczyłem się bardzo wielu rzeczy z dziedziny marketingu internetowego, co pozwoliło mi na założenie agencji interaktywnej Matezun. W ciągu kilku lat działania współpracowałem już z ponad 150 firmami z różnych branż.

Nauczyłem się wielu technik i strategii marketingowych, które można wykorzystywać do promocji marki. Dzięki zdobytej wiedzy prowadzę konsultacje i szkolenia indywidualne, w ramach których pomagam przedsiębiorcom rozwiązywać problemy związane z działalnością internetową oraz doradzam w kwestiach strategii marketingowych i budowaniu marki osobistej. Dodatkowo prowadzę również firmę e-commerce sprzedającą akcesoria dla zwierząt domowych.

Poznaj mnie lepiej: Sprawdź moją historię