Jak działają postanowienia noworoczne? | Mateusz Ferfecki

Przełom roku to czas, w którym wiele osób ustala sobie postanowienia noworoczne. Zawsze zastanawia mnie ich działanie… a raczej ich niedziałanie.

Wytrwałość kluczem do sukcesu

Oczywiście idea jest słuszna – człowiek chce coś zmienić w sobie na lepsze. Niestety większość ludzi nie dotrzymuje swoich postanowień noworocznych. Wiele osób rezygnuje z nich już po upływie kilku dni! Dzisiaj mamy 12 stycznia – niecałe 2 tygodnie po Nowym Roku, a znam osoby, które już przestały robić to, co założyły sobie 2 tygodnie temu!

Niekonsekwencja i brak wytrwałości to cechy, które coraz częściej zauważam zwłaszcza wśród młodych ludzi, nawet wśród osób przedsiębiorczych, które chcą tworzyć duże projekty i się rozwijać. Niestety, kiedy przychodzi co do czego i pojawiają się pierwsze trudności i problemy, to po prostu porzucają oni swoje plany.

Wytrwałość jest według mnie jedną z najważniejszych, jeżeli nie najważniejszą cechą, kiedy chcemy coś osiągnąć. To między innymi z niej wynika wiarygodność – podstawowy aspekt, na który patrzy Klient, kiedy myśli nad zakupem u nas czegokolwiek.

Jak to wygląda u mnie?

Ja także miewam trudne momenty, zarówno pod kątem fizycznym, jak i psychicznym, w których mam ochotę wszystko rzucić – to jest normalne. Grudzień oraz początek tego roku był dla mnie czasem pełnym wyzwań i ogromnej ilości stresu. Właśnie w takich momentach wytrwałość jest najważniejsza, aby pomimo wszystkich przeciwności iść dalej do przodu…

Życie uczy wytrwałości pod warunkiem, że masz silne „dlaczego” i wiesz, że na 100% chcesz to robić. Najlepiej rozpocząć od drobnych rzeczy i dotrzymywać prostych ustaleń z samym sobą. Wtedy ta wewnętrzna siła będzie rosła i potem już nieważne, czy będzie chodziło o codzienne przeczytanie 1 rozdziału książki, wychodzenie na spacery, czy o prowadzenie firmy – wytrwałość pojawi się w naturalny sposób.

Życzę wszystkim jak najwięcej wytrwałości w realizowaniu swoich planów!

O autorze

W wieku 14 lat rozpocząłem swoją przygodę z działalnością internetową. Prowadziłem wtedy kanał na YouTube. Na jego fundamentach zakładałem własne sklepy internetowe w branży gamingowej. Dzięki tym doświadczeniom nauczyłem się bardzo wielu rzeczy z dziedziny marketingu internetowego, co pozwoliło mi na założenie agencji interaktywnej Matezun. W ciągu kilku lat działania współpracowałem już z ponad 150 firmami z różnych branż.

Nauczyłem się wielu technik i strategii marketingowych, które można wykorzystywać do promocji marki. Dzięki zdobytej wiedzy prowadzę konsultacje i szkolenia indywidualne, w ramach których pomagam przedsiębiorcom rozwiązywać problemy związane z działalnością internetową oraz doradzam w kwestiach strategii marketingowych i budowaniu marki osobistej. Dodatkowo prowadzę również firmę e-commerce sprzedającą akcesoria dla zwierząt domowych.

Poznaj mnie lepiej: Sprawdź moją historię