Po co jest szkoła? - system edukacji - Mateusz Ferfecki

by Mateusz Ferfecki
3 lata ago
1429 Views

Po co jest szkoła? Co daje ten nasz system edukacji?


Wczoraj napisał do mnie młody chłopak, który zaczął już zarabiać pieniądze, ale zupełnie nie wie jak się z tego rozliczać. No bo niby skąd? Przecież nikt nas tego nie uczy, a już na pewno nie szkoła. Jeżeli nie mamy wokół siebie nikogo z kim możemy o tym porozmawiać, no to pojawia się kłopot…

Ja na początku miałem bardzo podobnie, z tym, że wiedziałem kogo zapytać o radę. Ale ostatecznie i tak wszystkiego musiałem uczyć się na własną rękę.

Absolwenci technikum potrafią obliczyć logarytm o podstawie 10 z wartości bezwzględnej z pierwiastka drugiego stopnia ze 100 (a przynajmniej zgodnie z obowiązująca podstawą programową powinni potrafić to zrobić).

Ale za to nie potrafią rozliczyć zarobionych pieniędzy, nie wiedzą jak działają koszty uzyskania przychodu, nie potrafią wystawić rachunku do zawartej umowy, a czasem nawet napisać porządnego CV.

W mojej firmie pracowało już kilka młodych osób i jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło, żeby ktoś za pierwszym razem poprawnie wystawił mi dokumenty rozliczeniowe. I najczęściej nie wynikało to z jakiegoś drobnego błędu, tylko z zupełnej nieznajomości systemu i tego, co się w tych dokumentach znajduje. I nie były to osoby, które nie radzą sobie ze szkołą, a wręcz przeciwnie!

Tak więc, teoria swoje, a PRAKTYKA swoje…


Mam nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie wartościowy.

Jeżeli masz do mnie jakieś pytania lub własne przemyślenia w tym temacie, to zachęcam do pozostawienia komentarza pod wpisem.

Zapraszam także na mój fanpage na Facebooku, gdzie udostępniam najciekawsze newsy i informacje!
Sprawdź: Mateusz Ferfecki

Tagi: , , ,

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × one =